Jak wybrać spodnie na rower?

Części intymne i kolana to miejsca krytyczne do przewiania. Profesjonalny kolarz będzie potrzebował lżeszych i bardziej oddychających spodni, a cykloturysta potrzebuje ochrony przed chłodem, którą zapewni membranowy model spodni rowerowych. Należy sobie uświadomić, jaki typ spodni rowerowych jest dla nas najlepszy. Najpierw odpowiedz sobie na podstawowe pytania, a wybór stanie się łatwiejszy. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Jak wybrać odzież na rower?.

 

Jak vybrat cyklistickou pláštěnku?    

 

Jaki stopień ogrzewania spodni na rower wybrać?
Jak wybrać spodnie na rower?

 

Ogrzewanie spodni rowerowych to główna cecha, od której rozpoczynamy wybór. Wszystko jest już wyjaśnione w artykule: Jak wybrać odzież na rower?
Teraz dokładniej wyjaśnimy, jak filtrować spodnie na rower według stopnia ogrzewania i dla kogo są przeznaczone.

Spodnie na rower BEZ OCIEPLENIA


Spodnie są przeznaczone do jazdy podczas cieplejszej pogody (chłodniejsze lato, ciepła jesień, wiosna), w terenie lub ekstremalnej wilgoci.
Wśród spodni na rower bez ocieplenia znajdziesz luźne MTB, cienkie długie spodnie bez wewnętrznego ocieplenia lub nieprzemakalne ochraniacze z podlepianymi szwami.

Spodnie bez ocieplenia

 

Spodnie na rower LEKKO OCIEPLANE


Słabo ogrzewające spodnie na rower są przez swoją gramaturę odpowiednie na wiosnę i jesień. Wewnętrzne ocieplenie jest bardzo cienkie. Spodnie można polecić na mniejszy chłód bardzo aktywnym rowerzystom, którzy mocno ogrzewają nogi.

Spodnie lekko ocieplane

 

Spodnie na rower ŚREDNIO OCIEPLANE


Spodnie na rower o średniej gramaturze i i ze zwiększonym ociepleniem na wionę, jesień, zimę. Odpowiednie dla profesjonalistów, aktywnych rowerzystów z dobrym obiegiem krwi.

Spodnie średnio ocieplone

 

Spodnie na rower MOCNO OCIEPLONE


Mocno ocieplone spodnie z materiału o wysokiej gramaturze i z wewnętrznym ociepleniem na największe mrozy. W kategorii mocno ocieplanych spodni znajdziesz również modele z przednimi partiami z softshellu, podwójnych warstw materiału i z membraną na kolanach i w okolicach części intymnych.

Spodnie mocno ocieplane

 

Filtr według stopnia ocieplenia

Kurtki, rękawiczki i spodnie możesz teraz na www.rogelli.pl łatwo filtrować według parametru ociepleniai. Funkcję znajdziesz po lewej stronie w panelu filtrowania. Zaraz pod parametrem cena.

Wypróbuj od razu przy nowych spodniach na rower.

Najważniejsze cechy spodni na rower
Jak wybrać spodnie na rower?

 

Wkładki rowerowe


Tak samo jak w letnich spodenkach rowerowych, jeździ się również w zimowych spodniach na rower bez bielizny. Na poważnie.

Twoje części intymne chroni wysokiej jakości wkładka. Jej głównym zadaniem jest zapobieganie powstawaniu odgnieceń, odparzeń i zapewnienie przepływu krwi do tkanek miękkich spojeniem łonowym, które przez siedzenie na rowerze podlega dużemu wysiłkowi. Wkładki są antybakteryjne i różnią się od siebie kształtem, grubością, wykorzystanymi materiałami. Niektóre wkładki są perforowane i zapewniają wietrzenie i odprowadzanie potu z ciała.

Każda wkładka ma swoje zastosowanie. Nawet okazjonalny rowerzysta doceni grubszą i bardziej miękką wkładkę. Bardziej doświadczony cyklista doceni przepuszczalność powietrza, ergonomię i żelowe poduszki. Sprawdź Przegląd wkładek rowerowych, aby uzyskać szczegółowe informacje. 

Filtrowanie według wkładek – filtr "Właściwości"

Filtr Właściwości znajduje się w lewym panelu filtrów, zaraz pod parametrem Ocieplenie. Filtrój według nazwy wkładki, która spodoba ci się na Przegląd wkładek rowerowych.

 

Zakończenie nogawek


Nogawki mogą być zakończone zamkiem, aby ułatwić zakładanie z antypoślizgowym lemowaniem lub paskiem pod stopą. Zamek umożliwia łatwiejsze zakładanie. Nogawki zakończone paskiem pod stopą nie posiadają zamku, który mógłby komuś przeszkadzać. Inne modele stawiają na minimalizm i są zakończone prostym, elastycznym lemowaniem. Wybór to indywidualna decyzja, a jeśli wybierzesz odpowiedni rozmiar, elastyczne spodnie odpowiednio ułożą się przy kostce.

 

 

Szelki


Szelki - tak czy nie? Do czego służą szelki przy spodniach rowerowych? Głównym powodem jest odpowiednie przyleganie wkładki do ciała. Szelki pomagają utrzymać spodnie na “swoim” miejscu.
Możesz wybierać spośród modeli z oddychającymi szelkami z siatki. Jeśli "cierpisz na ból pleców" lub potrzebujesz ocieplenia, wybierz szelki z dodatkowym ociepleniem po wewnętrznej stronie.
Szelki bez szwów są na ramionach całkowicie gładkie bez jednego szwu – nie uciskają!
Natomiast jeśli ktoś lubi sobie pojeść i ma większy brzuch, będzie lepiej czuł się w spodniach bez szelek. W takim wypadku polecamy rozważyć również spodnie do biegania w kombinacji z bokserkami, zobacz warstwowanie.

 

 

Odblaskowe elementy i bezpieczeństwo


Jeśli jeździsz po ulicach, ważne jest, aby zadbać o swoją widoczność. Wybierz spodnie o wyraźnych kolorach, takich jak fluorescencyjny żółty, pomarańczowy czy różowy. Wysokiej jakości spodnie rowerowe o ciemniejszych kolorach posiadają elementy odblaskowe. Do najlepiej odbijających światło należą modele Shine, Spark z odblaskami na bokach i udach.

 

SuperRoubaix— najbardziej ocieplający materiał


SuperRoubaix to rodzaj splotu odpowiedni dla zimowej elastycznej odzieży. Materiał jest z wierzchniej strony gładki, matowy i bez wzoru. Z drugiej strony to gładki polar. SuperRoubaix jest produkowany z bardzogładkich włókien i posiada większą liczbę oczek na centymetr niż podobne materiały. Dzięki gładkim włóknom SuperRoubaix posiada niesamowitą zdolność izolacji ciepła i większą elastyczność. Miękka superstreczowa dzianina przepuszcza powietrze, jest odporna i bardzo wygodna, posiada wysoką izolację ciepła nawet w czasie ekstremalnych warunkach pogodowych.

Jak znajdę spodnie z materiału Superroubaix?

Spodnie na rower Superroubaix znajdziesz za pomocą filtru ocieplenie pod kategorią "mocno ocieplone".

 

Membrany, podwójne warstwy materiałów i softshell na przedniej części


Cykloturystom lub rowerzystom wrażliwym na chłód polecamy spodnie z membranowym materiałem na przedniej części. On ochroni cię przed największym wiatrem i chłodem. Tylna część z elastycznego materiału zapewni naturalne “oddychanie". Więcej informacji o przepuszczalności powietrza znajdziesz w artykule: Czy oddychalność odzieży kolarskiej jest ważna?

 

Krój, panele i elastyczność materiałów


Wraz ze wzrastającą ceną spodni zwiększają się ich parametry. Bardziej elastyczny materiał docenią rowerzyści wyczynowi, a wysokiej jakości wkładka rowerowa umożliwi im spędzić cały dzień na siodełku komfortowo.

 

Spodnie kolarskie męskieSpodnie kolarskie damskieWszystkie spodnie rowerowe


 

3 Porady jak dzielić spodnie na zimę
Jak wybrać spodnie na rower?

 

1. Uniwersalny model na rower/bieg/narty


Jeśli jedziesz na rower konieczne są bokserki z wkładką, na które założysz elastyczne spodnie na narty z ogrzewającą warstwą materiału.
Jeśli idziesz biegać lub jedziesz na narty, zmienisz bokserki na funkcjonalną bieliznę bez wkładki.

 

2. Specjalny wariant dla rowerzystów


Spodnie rowerowe z wkładką. Według własnej sytuacji wybierz model membranowy lub typ z wysokiej jakości wkładką i dużą elastycznością. Najwygodniejsze rozwiązanie z wysoką elastycznością i najlepszą przepuszczalnością powietrze. Polecamy.

 

3. Tańsze warianty


Wybierz spodenki rowerowe na lato i załóż na nie elastyczne spodnie do biegania. Jeśli jest ci zimno, możesz pomiędzy te dwie warstwy założyć jeszcze ogrzewającą bieliznę funkcjonalną – kalesony. Zyskasz na cenie, ale stacisz na mobilności.

 

Przeczytałeś nasz artykuł, ale nadal nie jesteś pewny?


Skontaktuj się z nami poprzez: info@rogelli.pl, a my chętnie pomożemy ci wybrać odpowiednie spodnie.

 

Jak wybrać resztę odzieży na zimę?

 

Pozostałe artykuły