Jak wybrać kurtkę rowerową?

Twoja szafa jest pełna ocieplanych outdoorowych kurtek, ale żadna z nich nie jest tą idealną? Nic dziwnego. Jazda na rowerze, bieganie czy jazda na nartach to o aktywności wymagające ruchu o wiele aktywniejszego. Od jesieni do wiosny wybierz lekkie składane wiatrówki rowerowe, które bez problemów schowasz do tylnej kieszeni koszulki. Już wiesz jak wybrać najlepszą kurtkę na rower. Teraz sprawdźmy, jak wybrać zimową kurtkę rowerową, którą możesz wykorzystać też na nartach.
 

 

Zimní bundy na kolo    

 

Kurtka na rower i na narty jest inna niż na outdoor
Jak wybrać kurtkę na rower?

 

Zadní kapsy na cyklistických bundách

 

Kieszenie w odpowiednim miejscu
Kurtki na rower i na narty


Wystarczająco głębokie, a równocześnie szybko dostępne w czasie jazdy. Główne kieszenie znajdują się w dolnej części pleców, często są podzielone na kilka komór. Mniejsze kieszenie, zapinane na zamek błyskawiczny, mogą być również na klatce piersiowej. Unikaj zimowych kurtek z bocznymi kieszeniami, które na nartach ograniczają ruch, a na rowerze uciskają na brzuch.

Zimowe kurtki rowerowe

 

Vysoký límec na cyklobundách

Wysoki kołnierz z zasłoniętym zamkiem
ochrania przed chłodnym powietrzem


Na nartach i na rowerze pęd wiatru jest odczuwalny bardziej niż podczas chodzenia. Wysoki kołnierz z zasłoniętym zamkiem zapniesz aż pod brodę i dzięki temu utrzymasz kark w cieple.

 

Kurtki z wysokim kołnierzem

 

Reflexní prvky na zimních sportovních bundách

 

Bezpieczeństwo na drodze
Odblaskowe elementy i kolory


Większość naszych modeli posiada elementy odblaskowe, odbijające źródło światła. Dzięki temu będziesz świetnie widoczny na drodze. Elementy z kolorów odblaskowych, takich jak żółty czy różowy, zwiększają twoją widoczność.

 

Zimowe kurtki rowerowe

 

Prodloužené rukávy

Przedłużone rękawy i plecy
Dostatečně dlouhé na kolo i běžky


Rowerzysta jest podczas jazdy pochylony, a narciarz rusza rękami na wszystkie strony. Obydwoje potrzebują zimowej kurtki z przedłużonymi rękawami i częścią pleców.

 

 

Kurtki z przedłużonymi rękawami i plecami

 

Čepice pod helmu

 

Prawdziwa kurtka rowerowa nie ma kaptura
Kapuce není bezpečná a brání pohybu


Rowerzysta i biegacz kochają wolność i prędkość ruchu, kaptur jest niepotrzebnym kawałkiem materiału, który zatrzymuje jak spadochron. Nie mówiąc już o tym, że zmniejsza zasięg wzroku i bezpieczeństwo rowerzysty. Rowerzyści w chłodniejsze dni korzystają z membranowej czapki pod kask.

 

 

Specjalne kurtki rowerowe

 

Zakončení rukávů u cyklistických bund na zimu

Zakończenie rękawów
Na elastyczne mankiety


Zimno przechodzi wzdłuż rąk. Dlatego nasze sportowe kurtki mają elastyczny pasek wokół nadgarstka.

 

Specjalne kurtki rowerowe

 

Potrzebujesz najlżejszej kurtki? Filtruj według wagi.

Uwielbiasz lekkość ruchu? W takim razie na pewno wiesz, że każdy gram odzieży ma znaczenie. Kurtki i wszystkie inne produkty możesz filtrować według ciężaru. Filtr "Waga" Znajdziesz w lewym panelu filtrów na przedostatnim miejscu.

Jaki stopień ocieplenia zimowej kurtki wybrać

Ocieplenie kurtek rowerowych jest jedną z ich najważniejszych cech, według której rozpoczynamy swój wybór. Już wiesz, jakim typem sportowca jesteś Jak wybrać odzież na rower?

Cyklobunda bez zateplení

Kurtki bez ocieplenia

Ultracienkie kurtki bez ocieplenia są idealne na umiarkowany klimat i przy aktywnej jeździe. Docenią je sportowcy, którzy wystarczająco ogrzeją się sami podczas ruchu i preferują ubiór warstwowy. Kurtki bez ocieplenia są odpowiednie na jesień i wiosnę, po prostu zawsze, kiedy nie możesz zdecydować pomiędzy koszulką a kurtką.

Cyklobunda slabě hřejivá

Lekko ocieplone kurtki

Lekko ocieplone kurtki posiadają delikatnie ocieplone wnętrzne. Materiał jest lżejszy i kurtki dobrze odprowadzają pot. Są odpowiednie przy bardzo aktywnym ruchu.

Středně hřejivé bundy na kolo zimní

Średnio ocieplone kurtki

Złoty środek pomiędzy lekką, oddychającą kurtką a mocno ocieplaną termoizolacyjną kurtką. Wystarczająco ogrzewa przy aktywności dzięki wyższej graamaturze i warstwie materiału. Jednak wciąż pozostaje lekka i oddychająca dzięki konstrukcji hybrydowej i plecom przepuszczającym powietrze.

Silně hřejivé bundy

Mocno ocieplone kurtki

Idealny wybór dla tych, którzy zimą dojeżdżają do pracy lub dla zmarzluchów, poszukujących termoizolacyjnego modelu, utrzymującego ciepło ciała. Niektóre modele przepuszczają powietrze na plecach, te najbardziej ogrzewające mają membranę na całej długości.

Filtr według ocieplenia

Kurtki, rękawiczki i spodnie możesz teraz na www.rogelli.pl łatwo filtrować według stopnia ociepleniai. Znajduje się w lewym panelu filtrów. Zaraz pod parametrem cena.

Filtr dle hřejivosti

Spróbuj od razu sprawdzić, ja działa przy nowych spodniach na rower.

Membrana, nieprzemakalność i konstrukcja hybrydowa
Jak wybrać kurtkę na rower

 

Hybrydowa konstrukcja aby ulepszyć przepuszczalność powietrza

Przez swoje wieloletnie doświadczenie polecamy aktywnym sportowcom kurtki, wykonane z różnych materiałów. Na przedniej części i rękawach mają wytrzymałą membranę, która ochrania przed największym wiatrem i deszczem z przodu. Pod pachami lub na plecach mają oddychające elastyczne panele, oddychające naturalnie. Te panele nie posiadają membrany, która przeszkadza w odprowadzaniu pary wodnej. Tak więc, jeśli się pocisz, odpowiednim wyborem jest oddychający panel. Więcej o przepuszczalności powietrza dowiesz się z artykułu Czy oddychalność odzieży kolarskiej jest ważna?

 

Myślisz o najwyższej nieprzemakalności?

Prawdopodobnie tracisz czas. Rowerzysta ani biegacz nyklista ani narciarz biegowy nie wystawiają membrany na żaden nacisk (tak jak narciarz przy upadku na śnieg). Membranowe kurtki na rower praktycznie wystarczają z wartością 1 000 do 5 000 mm. Nie zapomnij, że membrana z wysokim czynnikiem nieprzemakalności może oznaczać mniejszą przepuszczalność powietrza lub być o wiele droższa. Chcesz się dowiedzieć więcej o nieprzemakalności? Przeczytaj Nie dokonuj wyboru na podstawie słupa wody!

 

Droższe kurtki mają więcej do zaoferowania

Głównym powodem jest jakość wykorzystanego materiału. Przede wszystkim jego elastyczność i oddychanie. Czasem niska waga, kiedy indziej design, lepiej wykonany krój z paneli i detale techniczne, takie jak zamki, kieszenie i zakończenia rękawów.

Wszystkiego dowiesz się z opisu poszczególnych kurtek i ich parametrów.

 

Męskie kurtki kolarskieDamskie kurtki kolarskieWszystkie kurtki rowerowe

 

Przeczytałeś nasze porady, ale nadal nie jesteś pewny?


Napisz do nas na info@rogelli.pl a my chętnie pomożemy ci z wyborem tego, co będzie dla ciebie najlepsze.

 

Jak wybrać resztę odzieży na zimę?

 

Pozostałe artykuły