Jak wybrać odzież na rower?

Jak zorientować się w szerokiej ofercie odzieży na rower?

Zanim zaczniesz szukać odpowiedniej odzieży i bez końca surfować w internecie, odpowiedz na kilka podstawowych pytań, które następnie ułatwią Ci wybór.

1. Jak intensywnie jeżdzę na rowerze?
2. Lubię zimno czy wolę wysokie temperatury?
3. Chcę ubierać jak najwięcej czy jak najmniej warstw odzieży?
4. W jakich temperaturach i warunkach pogodowych chcę jeździć?
5. Jak długo będę jeździł?
6. Ile mogę/chcę zapłacić?


1. Jak intensywnie jeżdzę na rowerze?

Pierwsze pytanie pozwoli nam wyjaśnić, czy jazda na rowerze dla nas wyczynową aktywnością, gdzie jeździmy "na całego", czy też jedynie "turystyczną" aktywnością, gdzie poruszamy się powoli i przegrzewamy raczej rzadko. Podczas gdy wyczynowy kolarz będzie potrzebował lżejsze i lepiej oddychającą odzież, turysta zaopatrzy się w odzież cieplejszą, która stworzy izolacyjną warstwę ochronną wokół ciała.2. Lubię zimno czy wolę wysokie temperatury?

Przy danym produkcie nie ma sensu informacja, dla jakiego zakresu temperatury jest przeznaczony. Jednemu jest zimno w okolicach zera, a inny przy minus 10 stopniach jeździ bez rękawiczek. O wiele ważniejsze jest upewnienie się przed dokonaniem zakupu, czy należysz do osób preferujących mróz, czy też wyższe temperatury. 3. Chcę ubierać jak najwięcej czy jak najmniej warstw odzieży?

Na to pytanie nie ma dobrej lub złej odpowiedzi. Większa liczba warstw umożliwa zmienność, a także zdjęcie niektórych warstw w ciągu jazdy. Przed wyruszeniem w drogę możesz również skomponować odpowiedni zestaw ubrań. Urok mniejszej ilości warstw spoczywa w uczuciu lekkosci, elastyczności i nieograniczej możliwości ruchu. Oczywiście za cenę specjalnych produktów na konkretne sytuacje i warunki pogodowe.


4. W jakich temperaturach i warunkach pogodowych chcę jeździć?

Jeździsz do pracy przez cały rok w każdej pogodzie? Jeździsz tylko w temperaturze powyżej zera, a kiedy jest mróz, nie jeździsz w ogóle? Podczas deszczu nie wsiadasz na rower? Czym więcej odpowiedzi sobie udzielisz, tym łatwiejszy będzie dla Ciebie wybór odpowiedniej odzieży.


5. Jak długo będę jeździł?

Jeden wsiada na rower, aby pokonać 100 kilometrów. Drugi jedzie 15 kilometrów do pracy i z powrotem. Jeden jedzie 100 km przez 3 godziny, a drugi 15 km także przez 3 godziny. Ta informacja jest istotna głównie przy wyborze rękawic i wkładek rowerowych do spodni.6. Ile mogę/chcę zapłacić?

Dlaczego mam płacić tyle pieniędzy, skoro gdzie indziej dostanę to za 1/3 ceny?
Zawsze trafi się klient, który z zasady porównuje ceny między dwoma konkurencyjnymi sklepami. Szybko można się przekonać, że wspomniany klient nie ma żadnego doświadczenia, jeśli chodzi o porównywane produkty. Jego jedynym kryterium jest najniższa cena za "spodenki na rower". 
Jeżeli jeździsz na rowerze okazyjnie, na przykład 2 razy w ciągu roku, rzeczywiście nie ma znaczenia, co kupisz. Albo trafisz z wybranym produktem, albo te dwa dni wytrzymasz i przeżyjesz.
Ten, kto na rowerze spędza setki godzin rocznie dobrze wie, czego potrzebuje, a co jest dla niego zbyteczne.
Nie wierz w to, że kurtka za 150 złotych będzie równie funkcjonalna jak ta, która kosztuje 600 złotych. I nie chodzi tylko o właściwy design. Więcej o tym, jak wybrać membranową kurtkę na rower.

 

Zwróć się do specjalistów i producentów, którym ufasz.
Każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju, a my chętnie pomożemy wybrać Ci odpowiednią odzież dla Ciebie.

Rogelli.pl – już od 40 lat Twój specjalista od odzieży do biegania i na rower.

 

Pozostałe artykuły