Jak wybrać odpowiednie ochraniacze na rower?

Dlaczego stosować ochraniacze na rower?
Nogi marzną najszybciej, co ma wpływ na ogólną kondycję ciała. Dlatego należy je uwzględniać, podobnie jak ręce oraz głowę.
Idealną kompozycję stanowi połączenie ich z funkcjonalnymi skarpetkami. Na lata z oddychającego Coolmaxu, na zimę z ogrzewającego Merinu. Skarpetki rowerowe znajdzie na: https://www.rogelli.pl/skarpetki-rowerowe/ 

Jaką funkcję mają spełniać ochraniacze na rower?
Na samym początku musimy sobie wyjaśnić, czego od ochraniaczy na rower oczekujemy. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku odzieży albo roweru, nie istnieje uniwersalne rozwiązanie. A nawet jeśli, wymaga ono wielu kompromisów.

  • W czasie jakiej pory roku chcę stosować ochraniacze na rower?
  • Chcę jeździć w czasie deszczu?
  • Często jest mi zimno w nogi i wymagam właściwości termoizolacyjnych?

Waga i właściwości termoizolacyjne zależą od wybranego materiału.
Neopren posiada najlepsze właściwości termoizolacyjne - idealną na niskie temperatury. Jego minusem jest słabsza oddychalność i większa waga. Softshell i windprotect z perforowaną strukturą są materiały membranowymi - jeżeli chodzi o wagę, przynależą do średniej kategorii.

Dzięki swojej membranowej konstrukcji są wodo i wiatroodporne. Najlżejsze są ochraniacze na rower stosowane na końcówki lub ochraniacze na rower z elastycznych dzianin, a także materiały z nieprzemakalną powłoką.

1. Jest mi zimno w nogi, ale w czasie deszczowej pogody nie jeżdżę.

Najłatwiejsze w przechowywaniu (zmieszczą się nawet w kieszeni od dresu) są ochraniacze na rower na same koncówki butów. Wykonują przy tym wielką pracę.
Na czubku nogi i na palcach zimno odczuwamy najbardziej. Stosowanie tych ochraniaczy na rower zalecamy od późnej wiosny, przez całe lato aż do cieplejszej jesieni.
Návlek na špičku boty
Jeżeli chcesz przed wiatrem i podmuchami powietrza ochronić również kostki, powinieneś stosować ochraniacze na rower sięgające ponad nie. Albo z cienkiej lycry, która oferuje delikatnie ogrzewanie i ochronę przed wiatrem, albo z softshellu z otworem wentylacyjnym dla śródstopia.
W przypadku wszystkich letnich ochraniaczy na rower istotne jest, aby noga mogła swobodnie oddychać.

Wiatroodporne modele osłon znajdziesz na https://www.rogelli.pl/


2. Potrzebuję ochrony w czasie jazdy w deszczu i mokrych warunkach.

W takiej sytuacji potrzebujesz ochraniacze na rower z nieprzemakalnego materiału z podklejonymi szwami.
Poszczególne modele różnią się nie tylko designem, ale także opracowaniem dolnych krawędzi, które muszą wykazywać odporność w czasie ich stosowania.

Optymalnymi, nieprzemakalnymi ochraniaczami na buty w czasie ciepłej, ale mokrej pogody, są super lekkie ochraniacze z poliuretanowej membrany.
Ważące około 80 gramów są niemal 3x lżejsze niż zimowe ochraniace z neoprenu. I nawet nie czujesz, że masz je na nodze...

Nieprzemakalne modele z podklejonymi szwami znajdziesz na https://www.rogelli.pl/
Nepromokavé návleky
3. Ochraniacze na największe mrozy.

Najlepsze właściwości termoizolacyjne ma neopren, którego zastosowanie znamy ze skafandrów do nurkowania. Bezpiecznie izoluje twoją nogę nawet podczas największych mrozów. 
Ceny zimowych osłon różnią się według tego, czy mają one podklejone szwy i tego, czy są całkowicie nieprzemakalne.

Ochraniacze na zimę znajdziesz na: https://www.rogelli.pl/

Na inne pytania chętnie odpowiemy Ci na naszej infolinii. Napisz do nas na: [email protected]

Uložit

Pozostałe artykuły