Jak wybrać membranową kurtkę na rower?

Na czym polega różnica między kurtką kolarską a kurtką codziennego użytku?

W kroju. Krój kolarskie kurtki został zaprojektowany tak, aby nic nie przeszkadzało w bezpiecznej i sprawnej jeździe. Boczne kieszenie zostało zastąpione dużą, tylnią kieszenią. 
Długość przedniej częściej jest krótsza, podczas gdy część tylnia jest przedłużona, aby z czasie pochylania się na rowerze plecy były cały czas przykryte. Rękawy zostały przedłużone tak, aby w czasie pochylenia się w stronę kierownicy stawy nadgarstka były przykryte i chronione przed zimnem.

Silnou nebo slabou bundu? Gruba czy cienka kurtka?

Mówiąc krótko, zawodowy kolarz potrzebuje cienszą i lepiej oddychającą odzież. Turysta potrzebuje czuć, że jest chroniony przed zimnem, co umożliwia mu grubszy, lepiej ogrzewający model kurtki, który wytwarza izolującą osłonę wokół ciałą. Wariantów jest jednak o wiele więcej, polecamy przeczytać artykuł o tym, jak wybrać odzież na rower.

Jaki wodny słup musi mieć kurtka?

Třeba žádný.Na przykład żaden. Niemniej membranowe kurtki zawsze mają jakąś wartość - zwykle od 1000 do 8000 mm. Decyduje konkretna sytuacja i to, kiedy zechcesz jeździć na rowerze. Nie zapominaj, że wysoki słup wody oznacza niższą oddychalność. Chcesz dowiedzieć się więcej o zaklęciu "wodnego słupa"? Przeczytaj artykuł: nie dokonuj wyboru na podstawie słupa wody.

Co jest szczególnie ważne?

Na podstawie długoletnich doświadczeń zalecamy membranowe kurtki, które są wyprodukowane z różnych materiałów. W przedniej części i na rękawach mają odporną membranę, która chroni przed największym naporem wiatru i deszczu od przodu. Pod pachami albo na plecach posiadają elastyczne panele, który naturalnie oddychają. Te panele nie zawierają membrany, która stanowi barierę dla odprowadzania pary wodnej. Tak więc jeżeli się pocisz, oddychają panel stanowi uzasadniony wybór. Więcej o oddychalności w arykule: Czy oddychalność odzieży kolarskiej jest ważna?

Dlaczego różnice w cenach kurtek są tak duże?

Głównym powodem jest jakość stosowanego materiału, a przede wszystkim jego elastyczność. Istotne są także inne czynniki, między innymi odporność na otarcia, bardziej złożony panelowy krój oraz elementy designu, takie jak suwaki, kieszenie i podwójne kołnierze.


Przeczytałeś nasze porady i dalej nie wiesz, co wybrać?
Napisz do nas na info@rogelli.pl , a my chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiednią odzież dla Ciebie.

 Rogelli.pl – już od 40 lat Twój specjalista od odzieży kolarskiej i do biegania.

 

Pozostałe artykuły